מאמן רגשי בענף הספורט 

הלוח הזמנים הצפוף אצל ספורטאי צעיר מהווה קושי מנטלי

במרדף אחרי הצלחה וביצועים מעולים בתחום הספורט, ספורטאים צעירים נמצאים עצמם במצרה בלתי נגמרת לנהוג בלוח הזמנים הצפוף שלהם.
הם עלולים לחוות קושי מנטלי נכבד כתוצאה מעומס התרגילים והאימונים המתמשכים, הפציעות המתרכות והמנה המוגברת של אפשרויות תחרות וכל זה בשילוב מסגרת של בית ספר/ צבא.
מחויבותם החוזרת והדרישות הגבוהות מעוררות בספורטאים צעירים תחושות של לחץ, עייפות ומתיחות נפשית.

הלוח הזמנים הצפוף יכול להוביל לגירויי תפקוד והובלה, ולערעורים רגשיים ופסיכולוגיים.
ישנם רגעים בהם ספורטאים צעירים מרגישים שהם מתעמתים עם אי יכולת להתמודד או להתקדם בצורה לאשרת בגלל הלחץ הרגשי המביאים אותם לתסכול .
חוסר היכולת להסתגל, הרגישות המוגברת יכולה להביא לתחושת שפל, אך כמובן, גם להשפעה על ביצועיהם הספורטיביים.

אחת הדרכים להתמודד עם הקושי המנטלי הגורם והתסכול הרגשי שנגרמים מהלוח הזמנים הצפוף היא על ידי ייצוב רגעי פנוי, מנוחה והתבוננות.
ספורטאים צעירים צריכים להבין ולקבל את העובדה שלא תמיד ניתן להיות ביעילות מירבית, וזה בסדר.
סיכוי כשל והפסד תמידים, בזמן שמנוחה ושחרור תחושת האחריות מסייעים לשחקנים לחזק את הרצון להצלחה ולהגיע לביצועים טובים יותר.

עוד דרך להתמודדות עם הקושי המנטאלי הוא דרך התקשורת.
עם פתיחות ואמינות, ספורטאים צעירים יכולים לשתף בחוויותיהם הקשות, לקבל תמיכה מסביבתם וללמוד מעלייתם של אחרים שחוויו גם אותם את תהליך ההתרפות והתקווה שלהם.בשוק הספורט הטמון בתוכו המון התרגשויות ואתגרים מנטליים, והעובדה שהלוח הזמנים הצפוף אצל ספורטאי צעיר מהווה קושי מנטלי אינה חדשה.
עם גישת התמודדות נכונה, ספורטאים צעירים יכולים להתמודד עם הלחץ ולהצליח להשיג את הישגים המיוחדים שלהם במסלול הספורטיבי שלהם.