מיינדפולנס לעומת מדיטציה: מה ההבדל?

מיינדפולנס ומדיטציה הם מונחים המשמשים בקשר לסירוגין, אבל הם לא בדיוק זהים. ובכל זאת, שני התרגולים יכולים להיות בזה כשאנו מנסים
להיות מבוססים ומודעים יותר לעצמנו בחיינו.
מיינדפולנס הוא המצב הנפשי שבו אתה ממקד את דעתך בהווה. מדיטציה היא כלי שאנו יכולים להשתמש בו כדי לפתח תרגול קבוע של מיינדפולנס.
מיינדפולנס הוא נוכח ללא פוטנציאל. זה אומר לא שאתה מתעכב על בעיית עבר בעבודה או מקרין לעתיד לגבי חופשה משפחתית שאתה עדיין צריך לקנות כרטיסי טיסה.
אתה יכול להכיר ברגשות שלך, אבל אתה לא ביקורתי או מלחיץ את עצמך. להיות מודע פירושו גם לשים לב לנשימה שלך ולתחושות בגוף שלך. אתה לגמרי חי ב"עכשיו".

פסיכולוגים רפואיים רפואיים בטיפול רגשי דיאלקטי התנהגותי (DBT) המשלב מיינדפולנס טיפול בחולים עם אתגרי ויסות והתנהגויות הרס עצמי.
מרכיבי הליבה של עזרה מיינדפולנס. המטופלים מודרכים כיצד להשלים את השיפוט, להפעיל מצוקה ולהבחין בשלווה במיומנויות השפעות בריאות.

מיינדפולנס עובד, אבל לא לכולם
מדיטציה היא כלי או תרגול המשמשים לטיפוח מיינדפולנס. מדיטציה היא תרגול פיזית מכוון שמרגיע אותך, עוזר לך להתרכז בלהיות מודע ועוזר לך להשיג איזון רגשי.
לרוב זה מתחיל בהתעסקות ייעודית בנשימה עמוקה. נשימה עמוקה מפעילה את עצב הוואגוס, מוסת את העיכול, את קצב הלב וכן את קצב הנשימה.

סוגי מדיטציה
אתה לא מוגבל לדרך אחת של מדיטציה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון מדיטציות אם אתה מבקש להתחיל תרגול. להלן רשימה של סוגי מדיטציות פופולריות:

מדיטציית מודעות לנשימה: זה כולל את ההיבטים שלך בטכניקות נשימה שונות.
מדיטציית חסד לאהבה: זה כרוך בהיותך בעצמך ובאנשים אוהבים תוך חשיבה של מחשבות טובות ואכפתיות
מדיטציה מבוססת מנטרה: זה כרוך בהשמעת מילה או ביטוי, בקול או במחשבה.
מדיטציית ויזואליזציה: זה כולל שימוש בדימויים נפשיים להרפיה ולהרגעת המוח שלך.
מדיטציית תנועה: זה כולל הביקורות בחלקי הגוף ובתנועה בזמן הליכה.
מדיטציית סריקת גוף: זה כולל סריקת הגוף והבחנת תחושות גופניות.
מדיטציית פוקוס: זה כרך במיקוד תשומת לב באובייקטיביות, בצליל או בנשימה שלך.